Poradnik

Proszę wspierać swoją jakość snu!

Sen jest bardzo ważny zarówno dla naszego ciała jak i naszej psychiki. Tylko ten, kto śpiąc odpręża się, jest w wypoczęty i w stu procentach wydajny. Podczas snu ciało wypoczywa od trudów dnia oraz odtwarzamy przeżycia i redukujemy stres. Krótko mówiąc: ładujemy nasze akumulatory energią. Nie chodzi przy tym tyle o ilość snu, co o jego jakość.

Odpowiednia atmosfera, którą osiąga się poprzez wystrój sypialni, może wspierać sen dający wypoczynek. Głównymi pytaniami są przy tym: jak wyposażenie może pozytywnie wpływać na jakość snu? Jak osiąga się w sypialni odprężającą atmosferę, która wspomaga sen?

 

Jakie kolory nadają się do sypialni?

Każdy kolor inaczej na nas oddziaływuje. Kolory budzą w nas skojarzenia i wpływają na nasze uczucia. Idealnymi kolorami dla ścian, mebli i tekstyliów w sypialni są więc takie, które działają na nas uspakajająco i rozluźniająco.

Niebieski jest perfekcyjnym kolorem do sypialni. Działa uspakajająco na nasze usposobienie i pomaga nam rozluźnić się. Poza tym działa chłodząco. Nie ma znaczenia, jaki odcień niebieskiego uważacie Państwo za najpiękniejszy, ponieważ niebieski we wszystkich swoich odcieniach i tonach ma takie samo oddziaływanie. Oprócz niebieskiego również inne kolory mogą przyczynić się do rozluźniającej atmosfery wspomagającej dobre samopoczucie. W taki sposób zielony łączy się ze spokojem i bezpieczeństwem. Zielony ma na nas uspokajające działanie, ponieważ wszystkie tony zielonego mają również udział niebieskiego.

 
 

Aby wnieść do sypialni nieco więcej ciepła, idealnym partnerem dla kombinacji zimnych barw jest brązowy. Jeśli wybierzecie Państwo drewniane meble lub podłogi do swojej sypialni, automatycznie kolor ten zaczyna współgrać. Brązowe tony możecie Państwo również wprowadzić za pomocą tekstyliów. Jako kolor ścian polecają się tylko bardzo bardzo jasne tony brązowego, ponieważ ciemne ściany działają przytłaczająco. Paleta kolorów daje dużo możliwości, aby osiągnąć rozluźniającą atmosferę. Proszę łączyć ze sobą kolory oddziaływujące odprężająco lub pozostańcie Państwo w jednej grupie kolorów i wybierzcie biały jako neutralnego kontrpartnera. W końcu decyduje jedynie Państwa osobisty gust!

 
 
 

Stwórzcie Państwo harmonijną koncepcję pomieszczenia!

Harmonijnie urządzone pomieszczenie wytwarza automatycznie odprężające oddziaływanie. Zmysły nie są wtedy obciążone poprzez wiele wrażeń, lecz harmonię osiąga się tylko poprzez to, że meble i akcesoria pasują do siebie stylistycznie i kolorystycznie.

  • Zdecydujcie się Państwo na dwa kolory główne i dołóżcie jeszcze kilka akcentów koloru.
  • Proszę oddzielić obszary funkcjonalne w Państwa sypialni. Na przykład przestrzeń do spania i przestrzeń do ubierania się.
  • Zdecydujcie się Państwo na tylko jeden styl wnętrza.
  • Nie przeładowujcie sypialni elementami dekoracyjnymi. Wolne powierzchnie troszczą się o spokój.
 

Sen jest dla całego człowieka tym, co nakręcanie dla zegara.

Arthur Schopenhauer

Wskazówki do pielęgnacji pościeli

Nasze komplety pościeli odpowiadają najwyższym standardom jakości i powinny być starannie traktowane i pielęgnowane. Etykiety z symbolami do prania i pielęgnacji w każdym z produktów ESTELLA udzielają Państwu ważnych wskazówek do obchodzenia się z różnymi materiałami i jakością. Proszę przestrzegać poniższych wskazówek do pielęgnacji i zapewnijcie sobie Państwo szybki przegląd przez temat „ESTELLA pranie i suszenie produktów”!

Pranie

1. Proszę zawsze wyprać naszą pościel przed pierwszym użyciem w 60°.

2. Proszę prać pościel zawsze na lewej stronie z zasuniętym zamkiem.

3. W celu ochrony włókien i kolorów proszę używać delikatnych produktów do prania lub produktów do prania wełny.

4. Proszę nie pozostawiać mokrych rozwieszonych produktów ESTELLA na zbyt długo.

 

Prasowanie & Maglowanie

1. Pościele z satyny i flaneli należy prasować. Proszę prasować lub maglować te produkty po nawilżeniu.

2. Satynę proszę prasować/maglować na prawej stronie a flanelę na lewej przy zalecanej temperaturze prasowania.

3. Proszę uważać na zamek podczas prasowania/maglowania. Nie bierzemy odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w wyniku złego prasowania lub maglowania.

4. Produkty z dżerseju nie wymagają prasowania. Powinno się unikać maglowania.

 

Suszenie

1. Wszystkie produkty ESTELLA nadają się do suszenia w suszarce.

2. Powinny być suszone na delikatnym programie suszenia przy niskiej mocy grzewczej.

3. Nasze pościele satynowe mogą być bezproblemowo rozwieszane na sznurku do suszenia.

4. Przy naszych produktach z dżerseju proszę uważać na to, aby pościele nie były rozwieszane za rogi bądź brzegi , lecz złożone na pół i przewieszone przez sznurek. W ten sposób ich kształ pozostaje stała.

 

 

Przechowywanie

1. Przechowujcie Państwo wasze pościele najlepiej w szafie lub szufladzie.

2. Proszę uważać na to, aby pościele nie były narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

3. Nie zaleca się używania pojemników z tworzywa do przechowywania Państwa pościeli.